Mały format. Wielka treść.

Ekologiczna droga rozwoju z FISZKI.pl

Ekologiczna droga rozwoju z FISZKI.pl

Świadomy wybór – samorozwój i ekologia

Droga do osiągnięcia zamierzonych celów jest często trudna i wyboista, a jej pokonanie wymaga silnej woli i wielu wyrzeczeń. Skoro to czytasz, to wiemy, że – podobnie jak my – chcesz podążać dwiema niełatwymi ścieżkami: samorozwoju oraz ekologii. W pokonaniu tej pierwszej pomagają Ci nasze produkty. Podążając drugą, każdy z nas musi być wytrwały i sukcesywnie wprowadzać ekologiczne rozwiązania do swojego życia, a w naszym przypadku również – pracy.

Co robimy, żeby zakupy w naszym sklepie były przyjazne dla środowiska?

Zdajemy sobie sprawę, że wzrost liczby zakupów dokonywanych przez Internet negatywnie wpływa na naszą planetę. W FISZKI.pl chcemy być eco-friendly i dlatego dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować negatywny wpływ naszej działalności na środowisko.

Odeszliśmy od foliowania pudełek na rzecz zaklejania ich papierowymi plombami – to rozwiązanie równie bezpieczne, a bardziej ekologiczne.

REDUKCJA PLASTIKU

Styropianowy wypełniacz kartonów zamieniliśmy na papierowe ścinki, które odbieramy jako odpad z zaprzyjaźnionej drukarni. Sytuacja win-win :)

WYPEŁNIACZ ZE ŚCINEK

Nasze kartony są wykonane z przetworzonego papieru makulaturowego i niezadrukowane. Dając papierowi drugie życie, oszczędzamy drzewa.

KARTONY Z RECYCLINGU

EKOLOGICZNE PARAGONY

Zamiast tradycyjnych paragonów fiskalnych wykorzystujemy takie, które nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji, a do tego mogą być utylizowane razem z makulaturą.

Etykiety nadawcze naklejamy bezpośrednio na kartony. Brak tzw. przylgi (foliowej kieszonki) = brak zbędnego plastiku.

ETYKIETY BEZ FOLII

TAŚMY PAPIEROWE

Tradycyjne taśmy pakowe zastąpiliśmy papierowymi z naturalnym klejem. To rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale też wygodne – nasze kartony można utylizować razem z taśmą.

Nasze faktury to jednocześnie dokumenty magazynowe, w oparciu o które pakujemy paczki. Zawsze to jedna kartka zamiast dwóch.

REDUKCJA PAPIERU

ŚWIADOME BIURO

Nieustannie dążymy do tego, aby sposób funkcjonowania biura był możliwie jak najbardziej eko – od papieru do drukarek po papier toaletowy.

…wdrożymy w życie kolejne ekologiczne pomysły. Stay tuned!

JUŻ WKRÓTCE…

Masz ekopomysły? Daj nam znać!

Jeśli – tak jak my, zwracasz uwagę na dobro środowiska i małymi krokami pracujesz nad ekologicznym stylem życia, to jest to dobra wiadomość. Im więcej świadomych i zaangażowanych osób, tym lepiej.


Działania, które podjęliśmy do tej pory, to dopiero początek. Każdego dnia poszukujemy nowych eko usprawnień. Jeśli masz pomysły czy sugestie, jak ulepszyć nasze produkty i działania, koniecznie daj nam znać! Na pewno weźmiemy je pod uwagę.


Tymczasem życzymy Ci sukcesów i wytrwałości w samorozwoju – przede wszystkim w prowadzeniu ekologicznego stylu życia. Mamy nadzieję, że pomogą Ci w tym nasze produkty. Z nimi nie będziesz mieć wyrzutów sumienia – jak widzisz, dbamy o każdy szczegół :)